Data: 15-12-2018 05:02

42 215 55 75 dark-roll@dark-roll.pl

logo

Daszki nad drzwi Łódź, daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa

Nasza firma zajmuje się od początku działalności produkcją osłon przeciwsłonecznych. W drodze rozwoju wprowadziliśmy do Naszej oferty, daszki nad drzwi Łódź, daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa,  ścianki boczne, oraz zadaszenia modułowe i nietypowe.

 

Zaopatrujemy w nasze daszki nad drzwi Łódź, a w daszki balkonowe łódzkie, a także wysyłkowo cały kraj.  Jako producent oferujemy wysokiej jakości sprawdzone rozwiązania markowych produktów GIDOX oraz DAXTRA.

Daszki nad drzwi Łódź, GIDOX to lekkie zadaszenia,  gięte po łuku, dwuspadowe lub jednospadowe. Możliwość gięcia w obie płaszczyzny na boki, jednospadowe na jeden z boków, lub jednospadowe od ściany do zewnątrz.  Jako producent wykonujemy gięcia samodzielnie nie posiłkując się firmami zewnętrznymi, co znacznie obniża czas produkcji oraz jakość, na którą mamy wpływ samodzielnie. Zadaszenia drzwiowe GIDOX są doskonałym elementem do zabezpieczenia drzwi przed czynnikami atmosferycznymi, co w obecnym czasie jest zalecaniem niemalże każdego producenta drzwi zewnętrznych. Istnieje możliwość rozbudowania daszków o podświetlenie taśmami LED, również z czujnikiem ruchu, zainstalowaniem odwodnienia w postaci rynien spustowych, oraz dowolnego malowania w palecie RAL.

Daszki balkonowe Łódzkie, DAXTRA to świetne rozwiązanie dla osłonięcia każdego rodzaju balkonu, ponieważ wykonywane są modułowo, również do montażu własnego. Instalacja daszków nad drzwi Łódź, jest zdecydowanie łatwa i wiąże się jedynie z przykręceniem wsporników do podsufitki balkonu sąsiadującego. Daszki balkonowe łódzkie, DAXTRA są odpowiedzią na  „zalewającego” sąsiada, nieczystości ptactwa, czy ochronę przed deszczem i śniegiem. Wytrzymałe płyty poliwęglanowe sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych.

Ścianki boczne, jako dodatek do zadaszeń GIDOX i DAXTRA, są wykonywane z solidnego profilu samonośnego aluminiowego, który umożliwia wykonywanie nietypowych kształtów. Ścianki boczne są ofertą dodatkową, którą warto rozważyć, w celu choćby uniknięcia wiatrów bocznych przed wejściem drzwiowym oraz nasypów śnieżnych.

 

Daszki nad drzwi Łódź, daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa

ZADASZENIA GIDOX I DAXTRA TO PRODUKTY MARKOWE FIRMY DARK-ROLL.

Istnieje możliwość wykonania konstrukcji nietypowych zadaszeń oraz zdobionych elementami kutymi. Daszki nad drzwi Łódź, daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa i daszki lekkie konstruowane są z wysokiej jakości elementów stalowych oraz płyt atestowanych w warunkach ciężkich. Wszelkie dodatki do Twojego daszku nad drzwi lub balkon, są dostępne po konsultacji. Produkujemy, daszki nad drzwi Łódź, daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa, ścianki boczne, oraz wykonujemy wszelkie nietypowe zdobienia oraz projekty własne według potrzeb klienta. Daszki nad drzwi Łódź to idealne rozwiązanie dla osłonięcia drzwi przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz słońcem, teraz wielu producentów drzwi zaleca stosowanie zadaszeń w celu utrzymania warunków gwarancji. 

 daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa

Dane techniczne płyt poliwęglanowych stosowanych w produkcji.

Własności Opis Norma Wartość
Własności
fizyczne
Gęstość
Współczynnik załamania światła
Absorpcja wody, 24 godz., 23°C
Przemakalność (grubość 1 mm)
DIN 53449
DIN 53491
DIN 53495
DIN 53122
1,2 g/cm3
1,58
0,36 %
1,58 g/m2
Własności mechaniczne Umowna granica plastyczności
Wytrzymałość na rozciąganie
Wydłużenie odpowiadające umownej granicy
plastyczności
Wydłużenie do zerwania
Moduł sprężystości
Udarność z karbem
Udarność dla płyt komorowych
– grubość do 4,5 mm
– grubość od 6 mm
DIN 53455
DIN 53455
DIN 53455DIN 53455
DIN 53457
DIN 53453
Test Gardnera
> 60 MPa
>70 MPa6 – 8 %
>100 %
>2300 MPa
>30 kJ/m2> 21 Nm
> 27 Nm
Własności cieplne Temperatura mięknienia Vicata ‘B’
Temperatura trwałości kształtu (obciążenie
1,82 MPa)
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej
Przewodność cieplna
Maksymalna temperatura pracy – bez obciążenia
– praca ciągła
– praca krótkotrwała
DIN 53460
ASTM D648DIN 53752
DIN 52612
145 – 150°C
135 – 140°C6,7 x 10/ K
0,21 W/(m x K)100°C
135°C
Przepuszczalność
światła
Płyty bezbarwne
Płyty brązowe
Płyty opalowe
Od 79 % do 54 % w zależności od grubości i struktury
Od 61 % do 34 % w zależności od grubości i struktury
Od 77 % do 28 % w zależności od grubości i struktury

 

Uwagi ogólne

 • Dachy z płyt komorowych należy zawsze projektować z pochyleniem co najmniej 5° (ok. 90 mm/m) aby zapewnić spływ wody deszczowej.
 • Płyty poliwęglanowe pozostają stabilne podczas długotrwałej pracy w zakresie temperatur od -40°C do + 120°C.
 • Zabronione jest chodzenie bezpośrednio po płytach. w przypadkach koniecznych (np. podczas montażu) należy stosować deski („łaty”) oparte na co najmniej kilku żeberkach płyty.

Składowanie

 1. Składować płyty na płaskiej powierzchni lub na drewnianych belkach (kantówkach) mąjących powierzchnię nośną o szerokości minimum 100 mm, rozmieszczonych w odstępach nie większych niż 1 m. nie kłaść na rozgrzanych podłożach!
 2. Stos płyt okryć starannie nieprzeźroczystym jasnym materiałem w celu zabezpieczenia przed wiatrem, deszczem i słońcem. Charakterystycznym zjawiskiem towarzyszącym składowaniu wszelkich płyt z tworzyw sztucznych w stosie, w tym również płyt PC, jest występowanie efektu kumulacji ciepła, jeżeli stos zostanie wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W wyniku tego zjawiska temperatura wewnątrz stosu może osiągnąć znaczną wartość, przewyższającą temperaturę mięknienia folii maskującej. W rezultacie może dochodzić do sklejania się płyt ze sobą, a nawet trwałego wnikania folii maskującej w powierzchnię płyt. To ostatnie zjawisko może wystąpić również wtedy, gdy wykonawca, już po zamontowaniu płyt w konstrukcji nośnej będzie zbyt długo zwlekał z całkowitym usunięciem folii maskujących.
 3. Najlepiej jest przechowywać płyty w pomieszczeniu izolowanym od zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Obróbka

Cięcie

 • płyty komorowe z poliwęglanu można ciąć piłą tarczową o drobnych zębach lub piłą ręczną prowadzoną pod niewielkim kątem.
 • podczas cięcia płyta musi być podparta możliwie blisko ostrza i należycie unieruchomiona by wyeliminować naprężenia i wibracje.
 • należy usuwać z płyty pył i wióry stosując np. odkurzacz lub sprężone powietrze.
 • otwarte krawędzie, powstałe po rozcięciu płyty, należy zabezpieczyć odpowiednią taśmą samoprzylepną, chroniącą przed wnikaniem do kanalików kurzu i insektów.

Wiercenie

 • otwory w płytach komorowych z poliwęglanu można wiercić za pomocą typowych wierteł krętych do metalu lub wierteł widiowych.
 • podczas wiercenia płyta musi ściśle przylegać do podłoża.
 • nie wolno wiercić otworów bliżej niż 40 mm od brzegu arkusza (formatki)

 

Płyty świetnie nadają się do wszelkiego krycia zadaszeń oraz konstrukcji pergol, wiat garażowych wolno stojących, oraz do krycia konstrukcji przystanków autobusowych etc. My wykorzystujemy je produkując,  daszki nad drzwi Łódź, daszki poliwęglanowe Warszawa.

 

Daszki nad drzwi Łódź, daszki balkonowe łódzkie, daszki kute Warszawa

 • Google+